ZHODNOCENÍ LYŽAŘSKÉ SEZÓNY 2022/2023
TJ HORAL STŘÍBRNÁ

Lyžařská sezóna začala nádherně. V prosinci mrzlo, chumelilo, a to je v zimě pro lyžaře největší dar. Díky Ski centrum Bublava-Stříbrná se mohlo začít trénovat. Na sníh bohatý prosinec ale vystřídala povánoční obleva a areál musel provoz ukončit. Deštivé počasí a vysoké teploty způsobily, že areál mohl otevřít opět své kopce až v polovině ledna. Právě technické zasněžování potvrzuje svou významnou pozitivní roli, bez něj by provoz střediska nebyl možný.

Přípravka a předžactvo:
Špatné sněhové podmínky pro nás znamenaly velký výpadek v tréninkovém plánu. Okolní kopce na tom byly hodně podobně. Nakonec z deseti naplánovaných závodů pro přípravku
a předžáky, se odjelo pouze sedm závodů. I když nebylo možné každý trénink postavit branky, trenéři se snažili dát dětem plnohodnotnou přípravu na závody.
Další výborné výkony předvedli:
Lucie Trohemčuková – 6. místo, Elen Chmelíková – 7. místo, Kryštof Krieglstein – 7. místo, Julie Prezmecká – 8. místo,

Žáci:
Ani naši žáci Jan Salač a Nataly Fischer neměli možnost trénovat u nás, tak jak by potřebovali. Už jen z důvodu nominace na Olympiádu dětí a mládeže 2023, která se konala v Královehradeckém kraji, jeli své tréninky především po své vlastní ose. Byli několikrát trénovat v Rakousku na ledovci, bez finanční podpory klubu, a využili i možnost několika tréninků s TJ Klínovec v Ústeckém kraji.
Ne na všech kopcích byla zimní sezóna podprůměrná. Střediska s vyšší nadměrnou výškou se snažila závody uspořádat. Někdy to byl velký boj, ale díky spoustě pomocných rukou
a chemické úpravě byly vždy tratě kvalitně připravené a mohlo se závodit.

Jan Salač absolvoval v této sezóně 23 závodů. Svým výkonem se dostal do padesátky nejlepších závodníků v ČR ve své kategorii a mohl startovat na závodech tzv. Republikových závodech. Nejlepším výsledkem bylo 6. místo ve slalomu v Herlíkovicích a celkové 8. místo v sérii závodů poháru O´style cup, kde startovalo 112 závodníků. I na Olympiádě měl velmi pěkná umístění, a to 24. místo v obřím slalomu a 19. místo ve slalomu.

Nataly Fischer ve své poslední sezóně v žákovské kategorii předvedla úžasné výsledky.
a start se postavila celkem pětadvacetkrát a přivezla si domů tři poháry a zlatou medaili. Nejlepším umístěním bylo 1. a 2. místo v obřím slalomu a 2. místo ve slalomu. V celkovém poháru O´style cup se postavila na stupínek s bronzovým pohárem. Na Olympiádě vyjela pro Karlovarský kraj 7 bodů za 8. místo v obřím slalomu a 8 bodů za 7. místo ve slalomu.

Na Olympiádu za Karlovarský kraj byl z našeho klubu nominován i Albert Hlavsa. I Bertík si vedl velmi dobře. V obřím slalomu skončil na 33. místě a ve slalomu vyjel parádní 21. místo.

Velice nás těší, že i přes to, že nemáme podmínky pro tréninky tak jako třeba závodníci v Krkonoších, jee TJ Horal Stříbrná vidět a slyšet po celé republice.
Velice děkujeme všem, co náš klub podporují, a děkujeme především dětem za reprezentaci.